Tour du Mont Blanc | Žygis aplink Monblaną per 9 dienas

Tour du Mont Blanc | Žygis aplink Monblaną per 9 dienas

Bene viena gražiausių patirčių netolimuose Alpių kalnuose yra žygis pėsčiomis aplink Monblaną – aukščiausią Europos viršukalnę. Jį supa takai takeliai, kuriais galima praeiti ir sugrįžti į pradžios tašką savomis kojomis, nei karto neįsėdus į jokią transporto priemonę. Skamba neįtikėtinai? Gal sunkokai? O gal įkvepiančiai? Būtent įkvėpti ir noriu kurpdama šį įrašą. Pasidalinsiu su Jumis “nuo – iki” maršrutu, nakvynės vietomis, vienu kitu patarimu, nuotykiu ir žinoma – nuotraukomis 🙂

Trumpa apžvalga

BENDRAS ATSTUMAS: ~180km

BENDRAS SUKILIMAS: ~10km

TRUKMĖ: nuo 7 iki 12 dienų (galima, žinoma, ir daugiau dienų eiti)

PRADŽIOS IR PABAIGOS TAŠKAS: Les Houches esantis šalia Chamonix

SEZONAS: birželis – rugsėjis. Internetas sako, kad rugsėjį būna mažiausiai žmonių. Aš keliavau liepą.

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Trasos žemėlapis.
Raudona spalva – pagrindis kelias; Mėlyna – aplinkeliai, sudėtingesni bet vaizdingesni

Klausimai, į kuriuos sau reikia atsakyti prieš žygį

Kiek dienų turėsiu žygiui? Čia man buvo esminis klausimas, pagal kurį dėliojosi visas kelionės planas – juk dauguma turim limituotas atostogas, norim iš anksto įsigyti lėktuvo bilietus ir t.t.. Visą trasą galima praeiti apytiksliai nuo 7 iki 12 dienų, aš sau daviau 11.

Ar galiu ir noriu nakvoti palapinėje? Atsakius į pirmą klausimą galimai į antrą atsakymas ateis savaime. Turint mažiau laiko ir norint trasą nueiti sparčiau būtų gerai neštis mažiau daiktų, taigi ir be palapinės, nes visas papildomas svoris gerokai sulėtina tempą.

Visgi noriu paminėti, kad palapinė suteikia begalę vietos maršrutą dėliotis lanksčiai. Kitu atveju nakvoti reikėtų kalnų trobelėse, o tam jas reikėtų užisakyti gerokai iš anksto. Tuo tarpu einant trasą su palapine galima kiekvienos dienos maršrutą dėliotis pagal savijautą. Aš ėjau su palapine, todėl patarimų kaip užsisakyti kalnų trobeles iš anksto čia nebus.

Į kurią pusę noriu eiti?
Trasa yra sudėliota eiti prieš laikrodžio rodyklę ir dauguma žygeivių taip ir daro.
Pasirinkus eiti pagal laikrodžio rodyklę einama prieš srautą, o tai reiškia, kad nakvynės vietose keisis žmonės. Taip pat didesnė tikimybė, jog daugiau laiko trasoje būsite vieni. Man šis variantas patiko labiau.

Planavimas

Gidai ir žemėlapiai. Kelionei planuotis įsigijau Knife Edge Outdoor – Tour Du Mont Blanc knygelę. Joje gausu informacijos apie stovyklavietes, kalnų trobeles, kur galima stovyklauti bei kitų naudingų dalykų. Fun fact: gido autorius Andrew McCluggage mielai atsako į Facebook žinutes, tad iškilus klausimams apie knygelę – galima tiesiog brūkštelti autoriui.
Taip pat ypač gera kombinacija yra gido knygelė su detaliu visos trasos žemėlapiu. Pastarąjį įsigijau Chamonix turistų centre.

GPS. Pirmas dvi dienas daug navigavau telefonu, naudojausi Outdooractive programėle. Turėjau įsigijusi narystę, su kuria galėjau atsisiųsti visus žemėlapius ir naudotis jais be interneto ryšio. Trečią dieną sudužo mano telefonas, tad toliau klioviausi žemėlapiu, ženklais ir to pilnai pakako taip pat. Trasa labai gerai sužymėta, ja eina daug žmonių. Progų paklysti neturėsit.

Mobilus ryšys. Eidami aplink Monblaną kirsite tris šalis – Pranzūciją, Italiją ir Šveicariją. Nors atkarpų, kuriose nebūtų ryšio, yra labai nedaug, bet atkreipkit dėmesį, kad Šveicarija nėra EU šalis, todėl mobiliais duomenimis ten geriau nesinaudoti, jeigo norit išvengti kosminių sąskaitų. Gera alternatyva yra eSIM, kuri suteikia mobilių duomenų vos už kelis eurus. Daugiau apie eSIM skaitykite: Pigesnis mobilusis internetas us ES ribų

Grynieji/ kortelė. Daug kur galima atsiskaityti kortele, bet turėkit su savim kelis šimtus eurų grynais. Šveicarijoje, kur nebuvo galima atsiskaityti kortele, priėmė eurus.

Kalba. Vokiečių ir italų kalbos praverstų, bet nėra būtinos. Beveik visur galima susikalbėti angliškai.

Nakvynė. Keliaujant be palapinės reikėtų pasirūpinti išankstine registracija kalnų trobelėse.
Keliaujant su palapine galimi trys nakvynės variantai: laukinis stovyklavimas, stovyklavimas stovyklavietėse (su dušu, wc, t.t.), nakvynės kalnų trobelėse. Niekada nėra garantijos, kad kalnų trobelėse bus vietos, tačiau galima tą pačią dieną pasiskambinti ar tiesiog užėjus paklausti. Pasitaiko, kad registracijas atšaukia, o kai kurios trobos turi hostelio tipo kambarių, kurie net nebūna pilnai užpildomi.

Ką pasiimti su savimi? Turui aplink Monblaną, kaip ir visuose kituose žygiuose, daiktų sąrašas labai panašus. Dabar nesiplėtosiu, galbūt padarysiu atskirą įrašą tam. Visgi, jei nuspręsit leistis į kelionę su palapine, reiktų labai gerai pagalvoti ko NEimti. Kiekvienas gramas labai jausis darant tą kilometrą sukilimo.
Šalmas ar kita aplinizmo įranga taip pat nėra reikalingi.

Atvykimas

Į trasą aplink Monblaną galima pakilti bet kuriame miestelyje/ kaimelyje, į kurį tik patogiausia atvykti. Tačiau tradiciškai žygis prasideda šalia Chamonix esančiame Les Houches. Juos skiria apie 6 km.

Iki Chamonix patogiausia atvykti taip: tiesioginis skrydis į Milaną iš Vilniaus -> FlixBus autobusas iš Milano į Chamonix. Iš Chamonix į Les Houches vyksta vietiniai autobusai ir traukiniai, tik susižiūrėkit laikus iš anksto, kad nepraleistumėt paskutiniojo.

Mano maršrute pirma diena labai ilga, tad juo sekant būtina atvykti į vietą iš vakaro ir nakvoti Les Houches. Atsikėlę ryte galėsit šokti tiesiai į trasą. Aš buvau apsistojusi Rocky Pop hotelyje – prabangus bet neperbrangus. O užsisakant iš anksto galima gauti labai geras kainas. Daugiau apie Rocky Pop hotelį nuorodoje: Booking.com – Rocky Pop.

O jei prisiminti kokį reikalingą daiktą namie palikę, tai apsipirkti galėsit Chamonix – miestukas nedidelis, tačiau jame pilna kalnų prekių parduotuvių – rasit visas, nuo Patagonijos iki Decathlon.

Maršrutas

Apie kiekvienos dienos maršrutą ir nakvynės vietas detaliau.

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną. Pirma diena: Les Houches – Lac Blanc

Turas aplink Monblaną: Saulėlydis prie Lac Blanc ežero
Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Saulėlydis prie Lac Blanc ežero

NUEITAS ATSTUMAS: 25km SUKILIMAS: 2,000m NAKVYNĖ: laukinis stovyklavimas prie Lac Blank ežero

LAC BLANC ežeras yra bene vienintelė vieta visoje 180km turo aplink Monblaną trasoje, kurioje galima legaliai pasistatyti palapinę laukinėje gamtoje. Nors planuojant maršrutą nakvynė prie Lac Blanc ne itin patogiai įsipaišo, bet po ilgos dienos ir viso patirto nepatogumo, nusimetę nuo pečių kuprines, būsit apdovanoti įspūdingu saulėlydžiu. Galbūt netgi įspūgdingiausiu iki šiol matytu!

Atkreipti dėmesį: 1. Prancūzijoje pakeliui nebuvo vandens šaltinių, tad pirmas kelias dienas pasirūpinkite juo gausiai. Šveicarijoje ir Italijoje nemokamo vandens šaltinių gausu. 2. Lac Blanc yra aukčiausias pirmos atkarpos taškas, tačiau nakvynė leidžiama tik nusileidus trasa šiek tiek žemiau, prie Lac De La Perseverance ežero. Prisideda dar apie pusvalandis kelio. Pakeliui yra kopėčios, tad geriau būtų iki nakvynės vietos nukakti dar dienos šviesoje. Na, ir kad spėtumėt pamatyti tą nuostabų saulėlydį!!!

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną. Antra diena: Lac Blanc – Argentiere

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Rytas netoli Lac Blanc ežero
Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Rytas netoli Lac Blanc ežero

NUEITAS ATSTUMAS: 6km SUKILIMAS: na, nelabai jo buvo NAKVYNĖ: stovyklavietė Camping du Glacier d’Argentiere

Po ilgos ir varginančios pirmosios turo aplink Monblaną dienos, antroji prasidėjo stebint saulėtekį – su kava, pusryčiais ir vaizdu į kalnus. Raumenims pailsinti tolimesnis maršrutas nusitęsė iki Argientere kaimelio, visai netoli Lac Blanc. Nusiledus nuo kalno, įsikūriau Camping du Glacier d’Argentiere stovyklavietėje. Turbūt iš pavadinimo aišku, kad stovyklavietė yra ledkalnio papėdėje. Puiki vieta pailsėti.

Maisto stotelė: Argientere miestelis.
Camping du Glacier d’Argentiere taip pat turi stovyklavietė opciją usisakyti vakarienę ir/arba pusryčius.

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną. Trečia diena: Argentiere – Refuge les Grands

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Chamonix slėnio panorama
Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Chamonix slėnio panorama

NUEITAS ATSTUMAS: 15km SUKILIMAS: 1,149m NAKVYNĖ: Refuge les Grands trobelė, bet galima pasistatyti palapinę pievose netoliese.

Trečios TMB dienos maršrutas vingiavo pro Rifugio Col de Balme, jau Šveicariškoje atkarpoje. Nuo Col de Balme pasirinkau eiti ne pagrindiniu keliu, o aplinkeliu pro Glacier du Trient ledyną. Pagrindinis kelias gražus, bet aplinkeliai ‐ įspūdingi. Sudėtingesni taip pat ‐ daug kur teko pasinaudoti grandinėmis. Nusprendus, kad iki kito miestelio nebenusigausiu, tiesiog ėjau link Refuge les Grands tikintis ten rasti vietą nakvynei. Gido knygelėje radau, kad į trobelę prisikambinti labai sunku – nepavyko ir man.

Nuvykusi į vietą trobelėje radau du prižiūrėtojus, nei vienas nekalbėjo angliškai. Pasitelkusi savo minimalias vokiečių kalbos žinias šiaip ne taip susitariau dėl nakvynės. Abu prižiūrėtojai beveik visą laiką leido lauke, mobilų telefoną palikę troboje. Patirtis buvo nepakartojama – dušas po atviru dangumi (tiesiog dušo galvutė pakabinta ant medžio šakos, už sandėliuko! ) su saulės pašildytu vandeniu, tualetas-būdelė iš kurios vaizdas atsiveria į Glacier du Trient ledyną. Vienas prižiūrėtojų juokėsi – jeigu durys uždarytos, reiškia būdelė laisva, jeigu atidarytos – užimta. Gaila nepadariau nuotraukų, bet gausit aplankyti patys ir pasižiūrėti, kaip ten kas!

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną. Ketvirta diena: Refuge les Grands – Champex-Lac

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Saulėlydis prie Champex-Lac ežero
Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Saulėlydis prie Champex-Lac ežero

NUEITAS ATSTUMAS: 16km SUKILIMAS: 926m NAKVYNĖ: Camping Les Rocailles stovyklavietė

Glacier du Trent ledynas, vos pasirodęs prie Refuge les Grand, nepaliko mano akiračio beveik visą ketvirtosios dienos atkarpą. O ši buvo neįtikėtinai sunki ir turbūt nesumeluosiu pasakius, kad sunkiausia visame žygyje. Kelias kilo link perėjos Fenetre d’Arpette beveik statmenai. Pažvelgus į priekį net nesimatydavo, kad takas apskritai yra – reikėdavo jį susirasti akmenų krūvoje. Ir jeigu atrodo, kad ėjimas per akmenis jau yra sunku, tai dar reikėtų prisiminti, kad ant pečių ir liemens kabo keliolikos kilogramų kuprinė. Tai šioje vietoje tikrai reikėtų įsivertinti jėgas ir kelienių bei čiurnų sveikatą. Man labiausiai pavargo pėdos, bet, taip sakant, žinojau kur veliuosi. O Glacier su Trent vis vėrėsi, vėrėsi ir galiausiai užlipus į aukščiausią TMB trasos tašką atsivėrė visu gražumu!

Kelias žemyn vedė tokia pačia stačia akmenų krūva ir atrodė niekada nesibaigs. Galiausiai išėjus į lygų taką dar kelias valandas užtruko nusigauti iki Champex stovyklavietės, taigi diena gavosi ilga. Champex miestukas nedidelis, stovyklavietė tik viena, pati brangiausia ir prasčiausia, kurioje teko būti apsistojus šioje kelionėje, atsiskaitymas tik grynais. Bet ką jau padarysi. Užtat miestelis labai jaukus. Pasistačiusi palapinę dar išėjau pasivaikščioti, apėjau miestelio viduryje esantį ežerą ir pagavau dar vieną nuostabų saulėlydį.

Maisto stotelė: Champex-Lac miestelis.

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną. Penkta diena: Champex-Lax – Rifugio Elena

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną

NUEITAS ATSTUMAS: 28km SUKILIMAS: 1600m NAKVYNĖ: Rifugio Elena trobelė (hostelio tipo kambariai)

Penkta TMB diena startavo be didelio sukilimo, ėjosi lengvai, pro Šveicariškus kaimelius. Sukilimas prasidėjo nuo La Fouly ir tęsėsi iki pat Grand col Ferret – dar vienos kalnų perėjos, žyminčios sieną tarp dviejų šalių. Keista pietus pavalgyti troboje Šveicarijoje, kurioje dar galima susikalbėti angliškai. O persiritus per kalnų perėją vakarienei atsidurti troboje Italijoje, kur kalbėtis belieka gestais 🤌🤌🤌

Kadangi artėjant prie perėjos diena sparčiai ėjo vakarop, kelias buvo beveik tuščias. Tačiau iš savo urvelių pradėjo lįsti švilpikai (angliškai: marmot). Buvau sutikusi žygeivių, besiguodžiančių, kad jau baigia trasą eiti, o nei vieno švilpiko nepamatė. Taigi – atsidurkit prie Grand col Ferret vakare ir prisižiūrėsit jų į valias.

Pakilus iki kalnų perėjos, pasirodžiusius vaizdus sunku apsakyti žodžiais. Kažkaip atrodo, kad jau gražiausias vietas pamatei, bet kiekviena nauja diena nustebina vėl ir vėl. Galbūt labai stiprus vėjas, kaip perėjose būna, prideda kažkokio papildomo efekto prie išlindusių viršūnių ir ledynų didybės. Nuotraukose, deja, nepavyko to grožio užfiksuoti, nes vakarinė saulė pasitaikė nedėkinga. Bet truputį išsižiojau. Labai linkiu visiems gyvai tai patirti ❤️

Alternatyva nakvynės vietai: persiritus per Grand col Ferret ir nusileidus šiek tiek žemyn yra belenkokio gerumo laukinė stovyklavietė. Aš buvau perskaitusi saulėje, o nuo ledynų pučiantis vėjas pranašavo šaltą naktį, kuriai nebuvau pasiruošusi. Tad pasiskambinau į Rifugio Elena ir ėjau toliau nakvoti ten, bet su skaudančia širdimi. Atsikelti palapinėje su beveik ranka pasiekiamais ledynais – nepraleiskit bent jūs tokios progos!!

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną. Šešta diena: Rifugio Elena – Courmayeur

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Italijos Alpių slėnis
Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Italijos Alpių slėnis

NUEITAS ATSTUMAS: 24km SUKILIMAS: 905m NAKVYNĖ: HOBO stovyklavietė

Kur buvęs kur nebuvęs – nuovargis. Būna, pasitaiko ir geriausiems. Penkias dienas energingai žygiavusi per kalnus, šeštąją atsikėliau pavargusi. O kad būtų dar sunkiau eiti, Europą tą dieną užklojo karščio banga 🔥Jokių aplinkelių daugiau nebesvarstydama ėjau pagrindine, kiek lengvesne turo trasa ir grožėjausi Monblano vaizdais priešakyje.

Pasilikti Italiją antrai žygio pusei taip pat buvo nuostabi mintis, nes trasoje trobos ėjo viena po kitos ir visose pagaliau buvo galima gauti skanios kavos. Stodavau bene kiekvienoje iki pat Courmayeur miestelio. Civilizacija gal kiek ir džiugino, bet iš trasos iki civilizacijos reikėjo kokį kilometrą stataus nuolydžio padaryti. Nors imk ir teleportuokis! Nei kelieniai, nei čiurnos man už tai nepadėkojo. O nusileidus iš trasos į miestą paaiškėjo, kad dar ir kempingai yra UŽ miesto! Atleiskit nepavargstantieji žygeiviai, bet tuos kelis kilometrus už miesto pavažiavau autobusu 🚌👀🙈

Kempingų pasirinkimas Courmayeur didelis, apsistojau HOBO. Itin tvarkingas, su neribotu karštu dušu (nors prižiūrėtojas sakė, kad jeigu pamatys iš dušų pastato besiverčiančius garus – ateis išvyti 😃 ), kavinukė su gėrimais/ užkandžiais ir didžiulė erdvė su vaizdu į kalnus. Puiki vieta palydėti dar vieną dieną.

Maisto stotelė: Courmayeur miestelis.
Atkreipti dėmesį: Visos stovyklavietės yra keli kilometrai už pačio miesto.

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną. Septinta diena: Courmayeur – Les Mottets

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Nakvynė pievose paėjus toliau nuo Les Mottets
Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Nakvynė pievose paėjus toliau nuo Les Mottets

NUEITAS ATSTUMAS: 23km SUKILIMAS: 1386m NAKVYNĖ: laukinis stovyklavimas

Septintos dienos maršrutas dėliojosi iki Les Mottets trobelės, bet ja pasiekusi vis dar turėjau jėgų. Kadangi maršrutas vėl persirito į Prancūzijojos pusę, kurioje laukinio kempinimo taisyklės kiek laisvesnės, nusprendžiau paeiti dar šiek tiek į priekį ir nakvoti tiesiog kažkur pakeliui pievose, palikusi visas trobas ir žmones gerokai už nugaros. Išskyrus vieną vyrą su dukra, kurie taip pat rengėsi stovyklauti netoli mano nusižiūrėtos vietos.

Išsitraukusi palapinę pamačiau, jog jos rėmas yra įlūžęs. Neįsivaizduoju kaip ir kada tai nutiko, bet tikrai ne pats tinkamiausias metas nesklandumams! Tikėdama savo palapinės tvirtumu neturėjau visiškai nieko jai sutaisyti. Nors ir pėsčiomis, bet šiaip ne pėsčia, bandžiau kažkaip tą rėmą suraišioti. Visgi, supratusi, kad nieko nebus išsiruošiau ieškoti pagalbos. O pagalbos galėjau tikėtis tik iš vienų vienintelių kaimynų, nes kiti buvo likę… Na, kaip jau rašiau – gerokai už nugaros.

Netoliese stovyklavę vyras su dukra – prancūzai. Dukra išvertė mano prašymą angliškai nekalbančiam tėčiui. Supratęs ko iš jų noriu, pašoko, įlindo į palapinę ir iš jo iškrapštė vyno butelio kamštį su aplink avyniota lipnia juosta – “Just a little bit”. Vyno butelio kamštį. “Kaip pranzūciška” – pagalvojau ir nužygiavau taisyti savo palapinės.

Vakaras, naktis ir rytas tose pievose buvo bene ramiausi visoje kelionėje.

Moralas: kelionėse visada turėkit su savimi lipnios juostos!

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną. Aštunta diena: Les Mottets – Les Contamines

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Panorama artėjant prie Les Contamines
Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Panorama artėjant prie Les Contamines

NUEITAS ATSTUMAS: 18km SUKILIMAS: 745m NAKVYNĖ: Camping le Pontent stovyklavietė

Aštunta diena turėjo gana nemažai sukilimo pradžioje, tad startas buvo su iššūkiu ir gan lėtas. Tokia ir visa diena išliko – lėta, daug pertraukų, su stotelėmis atsigerti kavos ir pavalgyti. Kadangi kelias sukosi atgal link Chamonix, dairiausi į horizontus bandydama atpažinti žygio pradžios viršūnes.

Leidžiantis į Les Contamines miestelį dešinėje tako pusėje kvieste kvietė pasmaližiauti mėlynių krūmai. Kadangi entuziazmas kuo greičiau visas kalnų viršūnes išvaikščioti jau buvo išblėsęs, tad tuose krūmuose pratupėjau kokią valandą mėlyniaudama. Vėliau pačiame miestelyje praeidama pro ledų furgonėlį pasiėmiau dar ir mėlynių ledų. Camping le Pontent stovyklavietėje pavyko gauti daugiau lipnios juostos palapinei sutaisyti.

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną. Devinta diena: Les Contamines – Les Houches

Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Chamonix slėnis ir Monblanas
Žygis pėsčiomis aplink Monblaną: Chamonix slėnis ir Monblanas

NUEITAS ATSTUMAS: 22km SUKILIMAS: 889m NAKVYNĖ: Rocky Pop Hotel

Paskutinė diena. Visą kelią maišėsi liūdesys, kad nuotykis eina į pabaigą ir džiaugsmas įveikus tokį iššūkį. Tai buvo pirmasis mano žygis, kuris truko taip ilgai ir buvo pačios planuotas ir galvotas. Galiausiai sugrįžus į Les Houches ir nubraukus kelias ašaras liūdesį pakeitė mintys apie kitus laukiančius nuotykius.

Po žygio vėl apsistojau Rocky Pop hotelyje. Vakarieniavau ir pusryčiavau taip pat jame, nes jau niekur eiti nebesinorėjo. Maistas vertas pagyrų – ir skanu, ir daug, ir personalas labai draugiški.

Keli patarimai pabaigai

Įsivertinkite savo jėgas. Žygis pėsčiomis aplink Monblaną pareikalaus daug jėgų ir ištvermės, todėl labai svarbu nepervertinti savo galimybių. Pasiimkite su savimi elektrolitų, įsimeskite pleistrų, kremo skaudantiems raumenims ir jei reikia – duokite sau daugiau laiko.

Planuokite savo dieną. Jei tik galite, pradėkite dienas anksti. Taip išvengsite žmonių trasoje ir turėsite daugiau saulėtų valandų, nereikės skubėti nuvykti į nakvynės vietą iki saulėlydžio.

Nepamirškit valgyti. Pirmomis dienomis kūnui gavus daug krūvio gali nesinorėti valgyti. Valgykit vistiek. Žygio metu sudeginsit daug kalorijų ir jų negavus su maistu gali pritrūkti jėgų. Fun fact: Po žygio kelias savaites jaučiau nepasotinamą alkį. Tiesiog NUOLAT norėjau valgyti. Pasirodo, tam netgi pavadinimas yra – žygeivių alkis. Žygio metu išdeginant galybę kalorijų ir negaunant užtektinai jų su maistu, kūnas įjungia “alkio rėžimą”, kuris gali trukti net iki mėnesio.

Nepamirškit mėgautis. Trasa neapsakomo grožio, nepamirškit skirti laiko sustoti, pasigėrėti ir padaryti tą epinę nuotrauką.

Sėkmės!



10 thoughts on “Tour du Mont Blanc | Žygis aplink Monblaną per 9 dienas”

  • Labai ačiū už šį informatyvų ir nuostabių emocijų sukeliantį straipsnį! Skaičiau ir svajojau eiti tais pačiais keliais ir braukti tokią pat liūdnai džiugią ašarą kelionės pabaigoje, o žinant mane, gal net ir pačioje kelionėje, kad būna tokių nuostabumų šiame pasaulyje ! :)))
    Jūsų straipsnis labai padėjo patikėti, kad tikrai noriu keliauti į kalnus ir eiti į solo kelionę viena.. Matyt, jau atėjo laikas ir man.. <3 O kadangi neturint informacijos visada baugu, tai Jūsų pasidalintos kelionės aprašymas man tapo pirmasis ir yra puiki paskata ieškoti informacijos toliau 🙂 Ačiū labai ir nuostabių ateinančių kelionių! :))

  • Trasa vis vien sužymėta ėjimui prieš laikrodžio rodyklę. Tad ar nekyla iššūkių einant prieš srautą? Ar nepasimetama, nematant sužymėtos trasos?

    • Sveiki,
      Žymėjimai yra matomi į abi puses. Bet kokiu atveju, visada gerai papildomai naviguoti su žemėlapiu – popieriniu ar telefone. Tada keblumų nekils. Be to, trasa visada pilna žmonių, tas irgi padeda orientuotis.

  • Sveiki, norėjau paklausti, o Jūs šioje kelionėje vietą kempinguose/stovyklavietėse/trobelėse iš anksto užsisakėte?
    Ačiū už Jūsų pasidalinimus, labai noriu sau šio nuotykio, labai labai! Pažiūrėsiu, ar pavyks man per tris savaites jam pasiruošti:)

    • Sveiki, Judita,
      Vietų iš anksto nesisakiau. Kempinguose to daryti nereikia, o į trobeles pasiskambindavau tą pačią dieną, kai įsivertindavau, kiek km tą dieną nueisiu. Taip pat kartais tiesiog vietoje paklausdavau ar turi laisvų vietų, jau nuėjusi. Kadangi buvau su palapine, tai lankstumo daug:)
      Sėkmės nuotykyje, tikiu, kad bus viskas kuo puikiausiai:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *