Indija | Praktiniai patarimai savarankiškai kelionei

Indija | Praktiniai patarimai savarankiškai kelionei

Praktiniai patarimai savarankiškai kelionei Indijoje: vizos, vakcinacijos ir daugiau. Pasiruoškite nepamirštamiems nuotykiams šioje įvairiaspalvėje šalyje, be jokių nesklandumų. Skaitykite toliau!

Geriausias laikas keliauti

Geriausias laikas keliauti Indijoje yra žiemos ir ankstyvo pavasario mėnesiai, nuo gruodžio iki kovo. Tai vėsiausias metas šalyje (nors vistiek labai karštas!). Nuo kovo galo šalis pradeda stipriai kaisti, o nuo birželio mėnesio prasideda liūčių sezonas, trunkantis iki pat rugsėjo. Liūčių sezono kelionėje patartina vengti.

Lėktuvo bilietai iš Vilniaus

Pirmasis žingsnis nusprendus keliauti į bet kurią šalį yra lėktuvo bilietų įsigijimas. Perkant iš anksto galima tikėtis geresnių kainų. Vienus iš patogiausių maršrutų kelionei į Aziją iš Vilniaus šiuo metu siūlo Turkish Airlines. Iki Delio ar Mumbajaus galima nuskristi tik su vienu persėdimu.

Žinoma, visada gera mintis kainas ir sąlygas pasilyginti su kitomis oro linijomis. Tą galima padaryti tokiuose puslapiuose, kaip Scy Scanner ar Kiwi.com. Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į geriausią kainą, bet į skrydžio trukmę, persėdimo laiką, išskridimo ir atvykimo laikus, jeigu Jums tai svarbu.

Įdomu: Turkish Airlines skrydžiai paprastai turi 5-6 valandų trukmės persėdimą Stambule. Tačiau oro linijos siūlo galimybę pasirinkti skrydžius, tarp kurių būtų 12 -24 valandų persėdimas, taip suteikiant galimybę trumpai aplankyti Stambulą. Jeigu manote, kad užteks jėgų trumpam nusukimui – atrodo kaip puikus variantas!

Viza

Keliavimui po Indiją reikalinga viza. Europos sąjungos piliečiai gali aplikuoti elektroninei vizai – nebūtina kreiptis į atstovybę ar konsulatą. Tą galima padaryti šime puslapyje (oficialus): https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Prieš pildant elektroninės vizos formą reikia turėti:
1) Lėktuvo bilietus. Formoje reikės nurodyti planuojamą atvykimo datą ir Indijos oro uostą.
2) Nuotrauką. Foto atelje kokybė nėra būtina, puikiai tinka nuotraukos, darytos telefonu, baltame fone. Tiesa, ją reikės apkarpyti, nes reikalavimai formatui yra 2x2in (5x5cm). Formatas: .jpeg.
3) Pasko kopiją. Geriausia nuskanuoti, tačiau tiks ir telefonu padaryta nuotrauka. Atkreipkit dėmesį, kad reikalingas formatas yra .pdf, todėl nuotrauką reikės konvertuoti.

Vizos galiojimas: 1 mėnesis arba 1 metai.
Turint metų trukmės vizą į šalį galima įvažiuoti daugiau negu vieną kartą ir vienu metu išbūti ne ilgiau kaip 90 dienų.

Vizos kaina: apie 80 Eur.

Atkreipti dėmesį: viza pradeda galioti nuo išdavimo dienos, NE atvykimo į šalį datos. Todėl arba užsisakykite vizą prieš pat kelionę, arba pasirinkite ilgesnio galiojimo vizą, jeigu mėgstate tokiais dalykais pasirūpinti iš anksto (taip dariau aš).

Skiepai

Privalomų skiepų ES piliečiams į Indiją nėra.

Vienintelė išimtis yra asmenis, keliavusiems šalyse, kuriose yra rizika užsikrėsti geltonąja karštine. Tokiu atveju skiepo nuo šios ligos bus reikalaujama. Daugiau informacijos, įskaitant ir geltonosios karštinės infekuotų šalių sąrašą, galite rasti nacionalinio visuomenės sveikatos centro puslapyje.

Rekomenduotini skiepai, keliaujant į Indiją: hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, meningokokinė infekcija, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.

Atkreipti dėmesį: nepalikite skiepijimosi paskutinėms savaitėms prieš kelionę! Nuo kai kurių ligų reikalingi bent keli skiepai su tam tikromis pertraukomis. Taip pat yra galimi vakcinų tiekimo sutrikimai, su kuo susidūriau prieš kelionę pati. Tad rekomenduoju pradėti skambintis su klinikomis bent trys mėnesiai prieš numatomą kelionės datą.

Vaistai

Indijoje vaistinių yra, tačiau tai nėra šalis, kurioje viską paprasta rasti – tiek pačias vaistines, tiek mums taip įprastus vaistus. Keletas vaistų/ papildų, kuriuos rekomenduoju vežtis su savimi, kad turėtumėte pirmoms dienoms:

Elektrolitai. Indija tropinė šalis, bus labai karšta, daug prakaituosit, todėl bus svarbu atstatyti elektrolitų pusiausvyrą gerai savijautai. Pasiimkite jų bent kelioms pirmoms kelionės dienoms, vėliau įsigykite vaistinėse.

Vaistai nuo peršalimo. Nors sirgti šiltame klimate atrodo neįprasta, tačiau temperatūrų svyravimai gali padaryti savo. Ar įeinate iš lauko į kondicionuojamą patalpą, ar keliaujate naktį (temperatūra Indijoje gali nukristi nuo 37 laipsnių dieną iki 17 naktį!) – rekomenduoju turėti su savimi vaistų, prie kurių esate pripratę.

Vaistai nuo viduriavimo. Apsinuodijimo maistu atvejai šioje šalyje yra labai dažni. Jeigu laikysitės rekomendacijų – nevalgysite gatvės maisto, plausite rankas – apsinuodijimo galite išvengti. Bet vaistų su savimi turėti nepakenks.

Nakvynės

Kainos atžvilgiu nakvynės vietas geriausia sakytis susisiekus su savininkais tiesiogiai. Bet dažnai teko skaityti atsiliepimus, kad žmonėms atvažiavus paaiškėja, jog jiems kambarys nebūna rezervuotas. Norėdama tokių nesklandumų išvengti visada ieškodavau nakvynės booking.com platformoje. Tą rekomenduoju daryti ir jums. Užsisakius per booking.com – kambarys garantuotas. Taip pat daug keliaujant ir užsisakius tam tikrą kiekį nakvynių kaupiasi nuolaidos ateities užsakymams.

Kelionės Indijos viduje

Traukiniai

Populiariausias ir paprasčiausiai turistams perprantamas kelionės būdas Indijoje yra traukiniai. Tai vienintelė transporto priemonė, kuriai bilietus galima įsigyti atsiskaitant tarptautine mokėjimo kortele. Tikras išsigelbėjimas norintiems keliauti savarankiškai, nes dauguma kitų sistemų, įskaitant ir autobusų sistemas, tarptautinių kortelių nepriima. Jeigu autobuso bilieto vistiek reikia, teks paieškoti, kas galės jums jį nupirkti.

Nors atsiskaityti tarptautinėmis kortelėmis už traukinio bilietus galima, tačiau pačia sistema nėra paprasta naudotis. Todėl labai rekomenduoju joje užsiregistruoti dar prieš kelionę – teks paplušėti!

Patarimai traukinio bilietų įsigijimui

Puslapis pirkti traukinių bilietams: https://www.irctc.co.in/

Keletas niuansėlių, su kuriais galite susidurti registruojantis:

  • Registracijai galite naudoti savo vietinį (pvz. lietuvišką) telefono numerį.
  • Pirmame žingsnyje reikia du kartus nurodyti savo šalį. Būkite tikri, jog abejose vietose nurodėte tą pačią šalį, kurioje gyvenate. Kitu atveju neleis suvesti vietinio telefono numerio.
  • Deja, bet klaidų pranešimai sistemoje yra bendriniai, jie nenurodo į konkretų lauką, kuriame kažkas yra negerai. Pvz. jeigu gausite pranešimą “Min 1 character, Max 30 characters & only alphabets are allowed” – greičiausiai vesdami adresą įterpėte kažkur neleistiną simbolį, pvz. tašką. Jų adreso lauke būti negali.
  • Kai užsiregistruosite ir prisijungsite prie sistemos, jūsų paprašys susimokėti. Jei nepastebėsite apmokėjimo mygtuko (kaip kad nutiko man) – ieškokite jo pačioje puslapio apačioje.

Traukinio bilietų rezervavimo sistema

Perkant traukinio bilietus Indijoje svarbu žinoti, jog pirkimo sistemoje egzistuoja laukimo eilė. Tai reiškia, kad jeigu duotuoju momentu visi bilietai yra išpirkti, jums vistiek leis nusipirkti bilietą, susimokėti, tačiau ar gavote vietą sužinosite tik pasitikrinę bilieto statusą sistemos puslapyje, arba būsite informuoti kelios valandos prieš kelionę.

Dėl to prieš perkanyt bilietus labai svarbu atkreipti dėmesį koks bilieto statusas. Jis parodo, ar perkate konkrečią vietą, ar esate eilėje, kokioje eilėje ir kelinti. Pvz. statusas RLWL/1 reiškia, jog esate pirmi laukimo eilėje. Didelė tikimybė, jog toks bilietas bus patvirtintas (dažnai pasitaiko atšaukimų). Jeigu statusas RLWL/24 ir kelionė nusimato tą pačią dieną – yra rizika į traukinį nepatekti, nes esate 24-tas eilėje. Kiti pasitaikantys laukimo eilės statusai – RAC, WL, RLWL.

Statusas CNF reiškia, kad bilietas patvirtintas – gavote sėdimą vietą traukinyje ir galėsite keliauti.

Tuo atveju, jeigu vietos negausite, pinigai bus grąžinti į jūsų sąskaitą, iš kurios buvo atliktas mokėjimas.

Atkreipti dėmesį: Su laukimo eilės bilietais, pirktais internetu, keliauti negalite, todėl būtinai pasitikrinkite jo statusą prieš kelionę. Tą galite padaryti pasirinkę sistemoje Trains -> PNR Enquiry.

Jeigu laukimo bilietą nusipirksite traukinių stotyje – keliauti galėsite, tiesiog reiks stovėti arba sėdėti ant žemės.

Lėktuvai

Norint keliauti ilgus atstumus galima tą daryti ir lėktuvais. Bilietus perkant iš anksto kainos gana geros, už juos mokėjau nuo 30 iki 90 eurų.

Bilietus pirkau per tarpininkus, puslapyje Expedia, nes su Indijos oro linijų puslapiais yra ta pati problema kaip ir su autobusų – negalima atsiskaityti tarptautinėmis kortelėmis.

Atkreipkite dėmesį, kad Expedia turi puslapius skirtingose šalyse, pvz. Vokietijoje Expedia.de, Airijoje Expedia.ie. Kainos juose gali skirtis, todėl turint laiko verta panaršyti.

Kad patektumėte į Indijos oro uosto vidų – reikės parodyti bilietą (arba bilieto įsigijimo išklotinę) ir dokumentą apsaugai prie durų. Delio ir Mumbajaus oro uostai labai užimti – pasilikite sočiai laiko, jei skrendate iš jų. Taip pat atkreipkite dėmesį į terminalus – Delyje iki kito terminalo man reikėjo pavažiuoti oro uosto autobusu apie gerą pusvalandį.

SIM kortelė ir internetas

Keliaujant ilgesnį laiką labai praverčia indiškas telefono numeris. Jo dažnai prašo registruojantis įvairiose programėlėse, hoteliuose darant check-in ir pan. Jeigu nuspręsite įsigyti sim kortelę, geriausia tą padaryti tarptautiniame oro uoste. Ieškant kortelės jau atvykus į miestą gali būti keblu. Visų pirma tai visiškai neaišku, kur jas pardavinėja – reikės klausti vietinių. Visų antra tam, kad galėtume nusipirkti sim kortelę, bus reikalinga jos registracija. Jūsų prašys vizos ir paso kopijų ir… vietinis telefono numerio :)) Taip. Kad galėtumėte Indijoje nusipirkti sim kortelę, jums reikės turėti sim kortelę. Pardavėjai dažniausiai turi būdų, kaip tai apeiti, bet visas procesas ilgas ir keistas.

Jeigu visgi nepavyktų oro uoste rasti kortelės, kad tik nusileidę neliktumėte be jokio ryšio, rekomenduoju įsigyti eSim. Daugiau apie eSIM rašiau čia.

Elektros lizdas

Geros naujienos – rozetės yra europietiškos, adapterio nereikės!

Kiti patarimai

  • Indijoje beveik viską galima užsisakyti į namus. Arbata, kava ir maistas yra visiškas standartas ir tuo kelis kartus pasinaudojau atsisiuntus programėlę Swiggy.

Tai tiek!

Tikiuosi, kad tai, ką surašiau padės jums sklandžiau susiplanuoti kelionę į Indiją. Parašykite komentaruose, kaip sekėsi!

Taip pat daugiau apie mano nuotykius Indijoje galite rasti Facebook paskyroje.

Solo kelionės ❤️



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *